شرایط و ضوابط

 

قوانین کلی سایت شگفتها

قوانین کلی:

 1. رعایت تمام قوانین مدنی و رسمی داخلی کشور و قانون جرائم رایانه ای الزامی است.
 2. کاربران باید در انتخاب عکس پروفایل و نیز عکسها و فایلهای ارسالی در بخش های مختلف از جمله انجمن دقت کنند و از گذاشتن عکس های با پوشش نامناسب و مخالف با قوانین جمهوری اسلامی ایران خودداری کنند .
 3. هر گونه روش های غیرواقعی برای بالا بردن آمار یا ارسال اسپم ممنوع است و کاربر متخلف جریمه یا غیرفعال خواهد شد..
 4. بکار بردن اسامی شامل مدیر – مدیر سایت – مدیر شگفتها – پلیس شگفتها – پشتیبانی شگفتها و امثال این اسامی چه به زبان فارسی و چه به زبان دیگر و همچنین ادعای اینچنینی کردن ممنوع بوده و با کاربر مورد نظر برخورد می شود .
 5. کلیه فعالیت هایی که همراه با انتشار ویروس، تروجان یا هرگونه برنامه ی مخرب دیگر باشند تخلف به حساب می آید.
 6. برگزاری تجمعات غیر قانونی توسط کاربران این شبکه اجتماعی در خارج از فضای مجازی ممنوع بوده و در صورت مشاهده اینگونه تخلفات ، تمامی مشخصات کاربری خاطی در اختیار مراجع قضایی قرار میگیرد
 7. نشر اطلاعات محرمانه دیگر کاربران ممنوع بوده و با کاربر خاطی برخورد جدی خواهد شد. هرگونه سوء استفاده از اطلاعات کاربران، عکسها، مشخصات آنها ممنوع میباشد.
 8. کاربران محروم شده فقط از طریق فرم تماس با ما و با وارد کردن ایمیل خود قادر به رسیدگی هستند و اگر کاربری دیگر در محیط شبکه اقدام به اعتراض نسبت به مسدودی کاربری دیگر کند مدیران میتوانند برای همیشه مسدودشان کنند .
 9. از ارسال نوشتارهای تکراری برای بالا بردن آمار خود خودداری کنید .در صورت مشاهده حساب کاربری شما مسدود خواهد شد .
 10. هر یک از بخش های مختلف سایت علاوه بر قوانین فعلی، ممکن است قوانینی مختص به خود هم داشته باشند و کاربران در صورت حضور در آن بخشها متعهد و ملزم به رعایت قوانین خاص آن بخش ها هم می باشند.
 11. تلاش مدیران شگفتها حفظ همیشگی سایت و اطلاعات آن می باشد. اما در صورتی که به هر دلیل کلی سایت با تعطیلی همیشگی مواجه شد یا با حادثه ای غیرعمدی اطلاعات دیتابیس حذف شدند، تبعا مدیران سایت مسؤولیتی در این زمینه نخواهند داشت.
 12. کاربران موظف به انتخاب نام کاربری مناسب و نگهداری از رمز عبور خویش هستند. توصیه می شود که ایمیل و موبایل خود را در حساب کاربری خود ثبت و فعالسازی نمایند، تا در صورت فراموشی رمز، بتوانند رمز خود را از طریق ایمیل یا موبایل ثبت شده دریافت کنند.
 13. کاربران که محروم یا غیرفعال شوند اگر کاربر ویژه باشند و از امکانات سایت خرید کرده باشند، خودشان مسؤول خطای خود هستند و حقی بر گردن سایت ندارند.
 14. هر کاربر تنها حق انتخاب یک نام کاربری را دارد. در صورت مشاهده کاربرانی که بیش از 1 نام کاربری دارند همه ی پروفایلهایشان بدون برگشت امتیازات حذف خواهد شد .
 15. تبلیغ و دعوت به سایت های متــخلف از جمله سایت هایی که در جهت دشمنی با سایت شگفتها حرکت می کنند، ممنوع می باشد .
 16. درج و نشر مطالب سیاسی ممنوع است مگر مطالب سیاسی در تأیید کلی و هماهنگ با نظام جمهوری اسلامی ایران.
 17. هر گونه توهین به مقامات کشوری یا مقدسات جمهوری اسلامی ایران ممنوع بوده و با کاربر خاطی برخورد جدی میشود .
 18. هرگونه امور تبلیغاتی در فضای سایت ممنوع بوده و جهت امور تبلیغاتی باید با مدیریت سایت هماهنگی شود.
 19. تبلیغ ادیانی غیر از دین اسلام ممنوع می باشد .
 20. انتشار هرگونه فیلتـر شکـن، VPN و پروکـسی خلاف ِ قوانین می‌باشد.
 21. تمسخر قومیت ها ممنوع بوده و همه موظف هستند به هموطنان خود با هرقومیتی احترام بزارند و از ارسال طنز در مورد آنها خودداری کنند.
 22. ما حق این را داریم هر کاربری را که در جهت ضربه زدن به سایت یا ایجاد تشنج قدم بردارد همراه با عوامل آنها مسدود و در صورت نیاز تمام
  مطالب آن را حذف کنیم .

نکات:

 • عضویت در سایت شگفتها بمعنای تایید قوانین بوده و گام برداشتن بر اساس قوانین باعث پایداری بیشتر ِ سایت و ارائه خدمات بهتر خواهد بود.
 • ارسالها صرفا” بیانگر نظر و عقیده نویسنده‌ی آن بوده و بیانگر نظر و عقیده مسئولان سایت و یا تفکر حاکم بر این سایت نمی‌باشد.
 • بدیهی است شگفتها در قبال ارسالهای کاربران در این سایت مسئولیتی بر عهده نداشته و نخواهد داشت. ولی در صورت دریافت گزارش تخلف با خاطی برخورد خواهد شد .
 • در مواقع لزوم قوانین سایت شگفتها تغییر و به روزرسانی می شوند؛ بنابراین پیگیری تغییرات ِ صفحه‌ی قوانین توصیه میشود.

 

آداب و قوانين تالار گفتگوي شگفتها
درباره اتاق گفتگوي شگفتها:
اتاق گفتگوي شگفتها محفلي است صميمانه براي اهل ادب و تجارت!
آداب گفتگو:
همانطور كه در عالم واقعيت، براي ايجاد رابطه دوستي، مقدماتي لازم است، در عالم مجازي (اينترنت) نيز همينطور است.
در دنياي مجازي، زود حرف ديگران را باور نكنيد. كساني هستند كه هميشه دنبال سوء‌استفاده از سادگي ديگران هستند. درست است كه شما صداقت داريد اما ممكن است طرف مقابل بر خلاف ادعايش صادق نباشد. پس تا از هر جهت به صداقت ديگران اطمينان حاصل نكرده ايد، به آنها اعتماد نكنيد. البته اگر به كسي اعتماد نداريد، نبايد او را در عمومي متهم نماييد كه اين خود امر نادرستي است و مستوجب محروميت.
قوانين اتاق گفتگو:
1- از بكار بردن كلمات ناپسند و زشت و نيز توهين به ديگران، اكيداً پرهيز نماييد. همچنين توهين به مقدسات ديني و نيز زير سوال بردن نظام و مسئولين محترم آن موجب محروميت سنگين خواهد شد. همچنين صحبت از مسائل خلاف عفت عمومي ممنوع است. (مجازات: قطع شدن ارتباط كاربر با اتاق، جريمه و…)
تبصره 1 – با توجه به اينكه محيط چت يك محيط عمومي است و ادعاي كسي در مورد كاربري ديگر قابل اثبات نيست، هر گونه تهمت به افراد (مثلا اعلام در اتاق به اينكه يك كاربر دروغگو و فريبكار هست) مي تواند موجب محروميت باشد، جز در موارد استثنائي كه صحت آن ادعا قبلا براي مديران اصلي شگفتها به اثبات رسيده باشد.
تبصره 2 – شوخي كردن با ديگران تنها در جايي مجاز است كه مخاطب آن را شوخي محسوب كند و نيز از الفاظ غيرمؤدبانه و زشت حتي به شوخي هم نمي توان استفاده كرد.

شرایط و قوانين انجمن شگفتها

معرفی :
انجمن شگفتها یک انجمن تخصصی است متفاوت که قابل مقایسه با دیگر انجمن های اینترنت نمی باشد. در انجمن شگفتها همه آنچه که به سادگی و سرعت ارتباط و ارزش گذاری مطالب مربوطند پر رنگ شده اند و موارد زائد دیگر انجمن ها کمرنگ شده اند.

به خاطر ارزش بسیاری که مدیران شگفتها برای زبان فارسی قائلند، این کلمات و اصطلاحات معادل سازی شده اند:
– فروم‌ :‌ انجمن
– تاپیک : مبحث
– پست : نوشتار
– کامنت : نظر
– تگ : برچسب

از جمله مزیت های خاص انجمن شگفتها به صورت فهرست وار از این قرارند:
1- ارائه موضوع بندی به صورت برچسب (تگ) به جای موضوع بندی دسته ای : حسن این موضوع بندی آن است که اگر مبحثی با عنوان «پرورش کانور» می تواند در دو موضوع قرار بگیرد در این انجمن در هر دو موضوع قرار خواهد گرفت.
2- قابلیت به روز رسانی لحظه ای (Ajax) که کاربران وقتی نوشتار جدیدی به مبحث اضافه شود یا رخداد دیگری رخ دهد، نیاز به بارگیری (رفرش) مجدد صفحه نخواهند داشت.
3- قابلیت ارزش گذاری مبحث ها با رأی های مثبت یا منفی که توسط کاربران به مباحث یا نوشتارها داده می شود.
4- ارزش گذاری فعالیت کاربران با امتیاز مخصوص انجمن و امتیاز کاربری و بالا رفتن اختیارات کاربران با بالا رفتن امتیازات آنها

بروزرسانی های امروز 20 بهمن ماه:
در حال حاضر نسخه آزمایشی انجمن راه اندازی شده است و طی این مدت قوانین انجمن تکمیل خواهند شد و اصطلاحات و توضیحات جدید هم به مرور به این بخش اضافه خواهند شد.
همچنین امکان ارسال مبحث توسط کاربران فراهم شده است. کاربران عزیز می توانند در مباحث ایجاد شده شرکت کنند. حتما توجه کنید که قوانین را رعایت کنید. خصوصا این قانون که گفتگوها به گفتگوی چت نباید کشیده شود.

قوانین کلی

منع فعالیت تبلیغاتی :
هر گونه فعالیت تبلیغاتی در این انجمن بر خلاف قوانین بوده و با کاربر خاطی سریعا برخورد خواهد شد
در موراد خاص حق پیگرد قانونی برای صاحبان این وب سایت محفوظ است !

منع فعالیت سیاسی :
هر گونه فعالیت سیاسی بر خلاف قوانین بوده و با کاربر خاطی سریعا برخورد خواهد شد.

منع چت کردن :
هر گونه گفتگویی که مصداق چت (یا دوستیابی) باشد خلاف قوانین انجمن است و گفتگوها نباید خارج از موضوع مبحث باشد.

زبان فارسی :
زبان اصلی این انجمن فارسی است ، لطفا در هنگام ارسال مطالب از زبان فینگلیش استفاده نکنید .

قوانین عمومی :

1- تمامی کاربران می بایست در هنگام ثبت نام در سایت ، از کلمات مناسب جهت استفاده در نام کاربری خود استفاده نمایند. در صورت مشاهده کلمات رکیک و نامناسب، اشتراک آن کاربر در اولین فرصت حذف خواهد شد و دسترسی وی به انجمنها قطع خواهد شد حتی المقدور نام کاربری را با حروف انگیسی به جای فارسی ایجاد نمایید.

2- کاربران سایت می بایست در هنگام ارسال پیغام در انجمن ها از کلمات مناسب استفاده نمایند. در صورت مشاهده کلمات رکیک و نامناسب ، اشتراک آن کاربر در اولین فرصت حذف خواهد شد و دسترسی وی به انجمنها قطع خواهد شد.

3- عنوان مبحث باید به خودی خود نشانگر محتوا و گفتگوی های مبحث باشد . لطفا در هنگام ایجاد مبحث به این نکته توجه کنید تا مبحث شما بیشتر مورد توجه سایر کاربران قرار گیرد . از ایجاد مبحث هایی با عناوین : کمک ، کمک فوری ، خیلی مهم و سایر عناوین عمومی جدا خودداری کنید …

4- در صورتی که مایل به ارسال مطلبی از یک سایت دیگر می باشید ، حتماً منبع آن را ذکر نمایید. در صورتی که مطلب یا موضوع مذکور نوشته شده توسط شخص خاصی بود ، حتماً نام وی را ذکر نمایید.

5- لطفا در هنگام مطرح کردن سوالات خود ، موضوع مناسب را انتخاب نمایید و از مطرح کردن سوالات خود در موضوعی نامتناسب با سوالتان خودداری نمایید.

6- لطفا در هنگام طرح سوالات خود آنها را به صورت جداگانه مطرح فرمایید. بدین معنی که در صورتی که سوالهای گوناگونی دارید ، آنها را در چندین موضوع جداگانه مطرح نمایید و از مطرح کردن تمامی سوالات در یک موضوع خودداری فرمایید .

7- لطفا در هنگام جواب دادن به سوالات از به کار گیری الفاظ و جملاتی که باعث دلسردی کاربر سوال کننده شود خودداری فرمایید. این را بدانید که این سایت محل آموزش است و کسانی هستند که سوالهایشان بسیار ابتدایی می باشد. لذا از به کارگیری کلماتی که باعث شود کاربر به جای گرفتن جواب سوال خود دلسرد شود اکیداً خودداری فرمایید.

8- لطفا در صورتی که جواب یک سوالی را نمی دانید از ارسال مطالبی که باعث شلوغ کردن آن تاپیک ( یا سوال ) شود خودداری فرمایید.

9- از ارسال هر مبحث یا نوشتار تکراری اکیدا اجتناب کنید.

فعالیت های ممنوعه :

10- لطفا در زمان مطرح کردن مطلبی در انجمنها ، به مسایل و قوانین جمهوری اسلامی ایران احترام بگذارید و از قرار دادن مطالب و تصاویر مخالف با آن جداْ خودداری فرمایید. ضمناْ از نوشتن هرگونه مسایل مربوط به سیاست جلوگیری کنید که در این صورت، دسترسی کاربر برای همیشه به سایت قطع خواهد شد.

11- هر گونه فعالیت (ارسال پست ، ارسال تصاویر و …) که به قوم یا نژاد خاصی توهین شود ممنوع است و با کاربر خاطی برخورد خواهد شد!

12- هر گونه بی احترامی به کاربران ، مدیران یا اشخصا حقیقی و حقوقی دیگر ممنوع بوده و با کاربر مربوطه برخورد خواهد شد و در صورت لزوم دسترسی وی به انجمن قطع خواهد شد.
در صورت تکرار قانون شکنی ، فحاشی و زیر پا گذاشتن قوانین سایت در جهت تخریب جو انجمن و توهین به اشخاص حقیقی و حقوقی ؛ حق شکایت از شخص یا گروه خاطی و پیگیری قضایی ، برای این سایت محفوظ است

13- از ارسال پیامهای بی محتوا تحت هر شرایطی خود داری کنید.

14- از پرداختن به مسایل حاشیه ای انجمن و دخالت در نحوه مدیریت جدا خودداری کنید

15- در صورتی که تشخیص داده شود فعالیت های یک کاربر بر خلاف قوانین یا مصالح انجمن بوده و هدف های تخریبی خاصی را دنبال میکند ، بدون تعارف دسترسی وی برای همیشه قطع خواهد شد !

16- تا اطلاع ثانوی بحث در مورد ف ی ل ت ر ی ن گ ، ف ی ل ت ر ش ک ن ـ پ ر و ک س ی ممنوع میباشد

17- رفتار توهین و تحقیر آمیز ، رفتار های کودکانه ، کل کل و بحث و جدل های بی منطق ، دعوا های شخصی و … در انجمن ممنوع است !

18- هر گونه نوشتار و مبحث تبلیغاتی غیر مجاز بوده و نویسنده برای همیشه محروم خواهد شد !

19- هرگونه فعالیت بصورت خرید و فروش یا به اشتراک گذاری کالاهای فیزیکی بر خلاف قوانین میباشد .

20- ارسال تبلیغات و دعوت نامه از طریق پیغام خصوصی بر خلاف قوانین بوده و در صورت گزارش موضوع توسط کاربران با شخص متخلف شدیدا برخورد خواهد شد

21- ورود با نام کاربری دیگران تحت هر عنوانی ممنوع است (حتی به جهت کمک و تست و حتی بمدت کمتر از یک دقیقه) در صورت مشاهده هر دو کاربر خاطی، محرومیت سنگین و یا حتی همیشگی خواهند داشت.

22- کپی کردن مطالب سایر سایت ها صرفا به بهانه معرفی یک سایت یا انجمن به عنوان منبع بر خلاف قوانین بوده و به تشخیص مدیریت برخورد خواهد شد

23 – ارجاع دادن کاربران به سایر انجمن ها ، وبلاگ های و دیگر سایت ها برای جواب دادن به سوالات آنها بدون آنکه متن جواب در همان مبحث آورده شود، بر خلاف قوانین بوده و بنا به تشخیص مدیریت برخورد خواهد شد

24- هر کاربر تنها حق انتخاب و استفاده از یک “شناسه ی کاربری” را دارد و در صورت فعالیت یک کاربر با دو یا چند شناسه ی کاربری همه ی شناسه های کاربری وی بدون اطلاع قبلی حذف خواهد شد!

25- در صورت مشاهده مبحث ها و پست های توهین آمیز یا بر خلاف قوانین از بحث کردن و پاسخ دادن جدا خودداری کرده و صرفا موضوع را از طریق لینک گزارش خطا اطلاع دهید

26- چنانچه کاربری از هر کدام از قوانین بالا سرپیچی کرد و این قوانین را زیر پا گذاشت هیچ کدام از کاربران دیگر حق ندارند به آن کاربر تذکر دهند و اشتباه آنها رو به آنها اطلاع دهند و تذکر فقط مخصوص مدیران و همکاران سایت است. در این موارد صرفا موضوع را از طریق لینک گزارش خطا اطلاع دهید

نکات:

نکته 1 – برای مدیریت بهتر و کاملتر، از روبات شگفتها هم کمک گرفته شده است. روبات به کلمات زشت حساس است و کلمات ناسزای شدید را به صورت اتوماتیک محروم می کند. پس کسانی که نقل قول می کنند باید بدانند که محرومیت روبات شاملشان خواهد شد. در این موارد به جای نقل قول، تاریخ و ساعت دقیق پیام را از ارتباط با مدیر ارسال کنند یا با سه نقطه به مطلب اشاره کنند.
نکته 2 – با بالا رفتن شدت تخلف و سابقه تخلف یک کاربر، محرومیت ها در مورد او شدیدتر خواهند شد. از جمله کسر امتیاز، محرومیت از امکانات و در نهایت غیر فعال شدن نام کاربری برای همیشه.
نکته 3 – اگر کسی در خصوصی به کسی توهین کرد دو حالت دارد : یا توهینش با کلمات رکیک همراه است که می تواند شکایت کند، یا توهینش در حد کلمات رکیک نیست مثلا گفته نامرد یا پر رو یا … اینها محرومیت ندارد چون گفتگوی خصوصی هست و کسی نمی بیند.
نکته 4 – حمایت و دفاع از افراد مرتد ، به منزله اشاعه ارتداد و خلاف قوانین اسلامی و قوانین شگفتهاست، حتی نوشتن آنها در علاقمندیها هم صحیح نیست.

رفع مسئولیت :

 • مسئولیت تمامی فایلها و یا تصاویر و … که از طریق سایت رد و بدل میشوند بر عهده کاربر فرستنده میباشد و سایت در قبال این گونه مسایل هیچ تعهدی در زمینه سالم بودن آنها، ویروسی نبودن آنها و … ندارد. ما به شما پیشنهاد میکنیم حتما پس از دریافت فایلها و … آنها را قبل از استفاده توسط نرم افزارهایی که کار ویروس یابی و اسکن فایلها را بر عهده دارند ، چک نمایید.
 • برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوال از انجمنها استفاده نمایید در صورتی که مستقیما با یک کاربر از طریق ایمیل ، چت و یا هر طریقه دیگری ارتباط داشته باشید سایت هیچ گونه تعهدی در مقابل بوجود آمدن مشکالات احتمالی نخواهد داشت.
 • مدیران و همکاران دسترسی های لازم برای ویرایش و پاک کردن مبحث ها و نوشته ها و محدود کردن کاربران خاطی را دارند و برای فعالیت های مدیریتی ملزم به جواب پس دادن به کاربران نیستند !
 • مسئولیت مطالب ارسال شده توسط کاربران و حتی مدیران و همکاران سایت به عهده خود ایشان می باشد و به هیچ وجه نظر و یا مطلب صاحبان سایت نمی باشد. این یک امر بدیهی بوده و ماهیت سایت های گفتگو این طور اقتضا میکند.
 • مدیران سایت به هیچ وجه در مسائل و دعوا های کاربران دخالت نخواهند کرد و اختلافات کاربران به خودشان مربوط است و باید بیرون از محیط سایت به دعوای خودشان رسیدگی کنند و از آوردن دعوا به مبحث ها و نوشتارها به شدت پرهیز کنند در غیر این صورت به آنها اخطار داده خواهد شد و در تکرار این کار با آنها برخورد خواهد شد.

شرایط و قوانين آگینو(ثبت اگهی) شگفتها

درباره آگینو شگفتها:

ایگنو شگفتها با ایجاد بازار آنلاین هدف دارد کارآفرینی کند با سهل کردن ارتباط میان خریداران و فروشندگان اعم از اشخاص، تولیدکنندگان و شرکتها را رونق بخشد تا باعث امید و تلاش برای بهتر شدن کیفیت محصولات ایرانی گردد .

ما در شگفتها تلاش میکنیم تا تمام ایران را بهم وصل کند تا در رقابتی سالم با رعایت قوانین مربوطه و در بخش پرندگان همچنین شرایط حیوان دوستانه بتوانند راحت و آسوده تجارت کنند و به کسب کار خود رونق ببخشند.

شگفتها ضد حیوان آزاری و طرفدار محیط زیست و حفظ آن میباشد، ما طرفدار دامداران و تولید کنندگان داخلی.

قوانين آگینو:

 1. در اگینو شگفتها کاربران مستقیماً با هم تماس می‌گیرند و هیچ واسطه‌ای در این میان وجود ندارد، پس دقت فرمایید که در خرید و فروشِ شما شگفتها هیچ دخالتی ندارد و کاربران باید خودشان جنبه‌های مختلف امنیتی را در نظر بگیرند.
 2. حیوان کالا نیست؛ بهتر است به جای خرید حیوانات خانگی، سرپرستی آن‌ها را به عهده بگیرید.
 3. از پرداخت هر گونه هزینه بابت ارسال حیوان یا بیعانه دادن جدا خودداری کنید و فقط و فقط حضوری مراجعه کنید
 4. (مراقب کلاهبرداران باشید و از پرداخت هرگونه هزینه ای جدا خودداری کنید )
 5. از ثبت هرگونه آگهی با عنوان پیش فروش جوجه یا جفت خوداری کنید
 6. مسئولیت خرید، فروش و خدمات از طریق آگهی های شگفتها بر عهده شماست  و شگفتها مسئولیتی برای خسارت، خدمات بد، هر گونه مشکل درحین خرید و فروش یا مشکلات کیفری ندارد.
 7. در شگفتها آگهی دهندگان به هیچ عنوان سند و یا قرار دادی را امضاء نمی نمایند  و آگهی ها در هر لحظه قابل ویرایش بوده و محتویات به نمایش درآمده در مجموع توسط خود کاربران میباشد.
 8. خرید و فروش حیوانات و پرندگان خیابانی که از خیابان یافت شده باشند مجاز نمی باشد.
 9. درج آگهی های تکراری با گروه بندی مختلف و یا درج آگهی تکراری با عناوین یا عکس های متفاوت مجاز نمی باشد.
 10. خرید و فروش محصولات و کالاهای قاچاق، فاسد، غیر استاندارد و بدون مجوز به هیچ عنوان مجاز نمی باشد.
 11. در آگهی شما درج شماره حساب و یا شماره کارت مجاز نمیباشد.
 12. آگهی های شما نباید به هیچ عنوان باعث خشونت، آسیب به محیط زیست و حیوان آزاری گردد.
 13. درج هر گونه شرط بندی، قرعه کشی واز این قبیل امور در آگهی ها مجاز نمیباشد.
 14. خرید و فروش حیوانات وحشی ، غیرمجاز و از حیات وحش به هیچ عنوان مجاز نمی باشد.
 15. پرندگانی که نیازمند مجوز تکثیر یا فروش هستند فقط فروشنده یا فروشندگان دارای  مجوز رسمی از سازمان حفاظت محیط زیست مورد تایید قرار میگیرند.
 16. نشانی پیج های عمومی و خصوصی از شبکه های اجتماعی در آگهی ها مجاز نمی باشد.
 17. محتویات آگهی از قبیل عکس، فیلم، صدا و یا نوشته های شما مجموعا آگهی تلقی میگردد  و تمامی شرایط و راهنمای درج آگهی در شگفتها را شامل میگردند.
 18. عکس واقعی ارائه دهید در صورت استفاده از عکس های اینترنتی آگهی تایید نمیگردد.
 19. عکس و حیوان تکراری از یک مورد، مولدین تکراری مورد تایید قرار نمیگیرد.
 20. اگر مجموعه شما فروشندگان متعدد دارد هر کدام میبایست آگهی تکراری نداشته  و حیوان های  تکراری را همه با هم نفروشند و این موارد  را رعایت نمایند.
 21. از گذاشتن عکس همراه لوگو نوشته و شماره خودداری نمایید در غیر اینصورت ثبتی شما حذف خواهد گردید.
 22. چارپا هیچگونه مسئولیت و منفعت در معامله بین آگهی دهندگان ندارد و نمی برد.

 23. از کسانی که امکان ملاقات حضوری پیش از انجام معامله را دارند خرید کنید و سعی کنید رسید کتبی معتبر از فروشنده تهیه نمایید .

 

 

همچنین در نظر داشته باشید؛ در صورت ایجاد مزاحمت به سایت پلیس فتا مراجعه کرده و از نزدیکترین پلیس فتا به خود آگاه شوید تا بتوانید مشکل خود را از آن طریق حل بنمایید.